⚡️Майже 1,4 млн тонн гуманітарних вантажів та понад 100 тис. транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги оформили митники з початку повномасштабної війни.
⚡️Майже 1,4 млн тонн гуманітарних вантажів та понад 100 тис. транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги оформили митники з початку повномасштабної війни.
Товарна номенклатура гуманітарних вантажів незмінна: лікарські засоби, медичне обладнання, продукти харчування, військове спорядження, одяг, взуття, генератори тощо.
☝️Нагадуємо, що в період воєнного стану товари можуть визнаватися гуманітарною допомогою за декларативним принципом. Декларація на ввезення гуманітарної допомоги може бути подана митниці як у паперовій, так і в електронній формі особою, яка перевозить відповідний товар. Пропуск такої гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України.
💻Створити електронну декларацію можна в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» https://cabinet.customs.gov.ua або за допомогою сервісу, розробленого за підтримки Офісу Президента України та Держмитслужби: https://bit.ly/3OIXyei.
📃Завантажити і роздрукувати бланк декларації для подачі у паперовій формі можна за посиланням: https://bit.ly/3bC8aNu.
❗️Також принагідно наголошуємо, що Держмитслужба згідно зі своїми повноваженнями забезпечує невідкладний пропуск та сприяння якнайшвидшому одержанню державою військової та гуманітарної допомоги.
☝️Контроль, зокрема, за отриманням, розподілом, використанням за цільовим призначенням здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, а також обласними військовими адміністраціями. ‼️За використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку настає кримінальна відповідальність.