A A A K K K
людям із порушенням зору
Митний брокер у Вінниці: митно-брокерські послуги, оформлення вантажів в Україні - ПП Брок Груп
ФОП Чекотун Ю.П.

Скасувати табличниі методи визначення митної вартості імпортованих товарів...!

Дата: 10.07.2019 12:28
Кількість переглядів: 1384

Шановний Володимир Олександрович!
Прошу вас звернути увагу на методологію тарифного регулювання та оцінювання імпортованих товарів, що застосовується митними органами при оформленні імпортованих в Україну товарів.У ст. 57 МК України, вказані наступні методи визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту:

 1. Визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами:
  1. ???????основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);
  2. другорядні:
  • ???????за ціною договору щодо ідентичних товарів;
  • за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів;
  • на основі віднімання вартості;
  • на основі додавання вартості (обчислена вартість);
  • резервний.
 2. Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції).
 3. Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу.
 4. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності.
 5. У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов’язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу.
 6. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.
 7. Методи на основі віднімання та додавання вартості (обчислена вартість) можуть застосовуватися у будь-якій послідовності на прохання декларанта або уповноваженої ним особи.
 8. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.

Не зважаючи на діюче законодавство та міжнародні правила, митні органи України у продовж багатьох років продовжують рівняти всіх підприємців під так звані "індикативні" ціни, вказані у "таблицях" які не є офіційним документом, не затверджені жодними державними органами.

При такому підході в тарифному регулюванні не враховуються а ні документи, що подаються декларантом для митного оформлення та підтвердження заявленої митної вартості, а ні умови ринку для кожного окремого товару(країна походження, ціна контракту, торгівельна марка, виробник тощо), а ні методи визначення згідно ст. 57 МКУ, а ні наявні оформлення аналогічних товарів, що є у базі митних оформлень.

При цьому для "наближених" до керівництв митних органів підприємців "таблиці" та "індикативи" не діють!
"Таблиці" створюють неконкурентноспроможні умови формування цін на товари, та умови для розвитку корупційних схем на митницях.

Прошу взяти до уваги вище викладену інформацію та навести лад у данному питанні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування